Czwartki z książką – biblioteka poleca!

W ramach cyklu Czwartki z książką – biblioteka poleca dziś książkę autorstwa Herve Tullet pt „ Książka z dziurą” wydawnictwa Egmont.

Można zadać pytanie – po co komu książka z dziurą? – żeby użyć wyobraźni! „ Książka z dziurą” to obrazkowa pozycja wydawnicza dla czytelnika w każdym wieku. W środku książki znajduje się wielka dziura, którą na każdej stronie otaczają ilustracje i teksty zachęcające do zabawy. Przewracając kartki, natrafić można na różnorodne propozycje aktywności. Można tu znaleźć różne zabawne rysunki do uzupełnienia, np. co mamy zamiar ugotować, oglądać lub kim być. Uzupełniamy je – wypełniając dziurę. A czym? Rysunkami, naszą twarzą, piłeczkami, zdjęciami – wszystkim co może być odpowiedzią na zadanie z danej strony. Dziura w książce sprawia, że stajemy się współautorami tej pozycji. Wystarczy podłożyć kartkę z rysunkiem, by stał się częścią opowieści. Zadania są zabawne, inspirujące, niektóre strony są pozbawione tekstu, poleceń, zatem to wyzwanie dla wyobraźni. Ta publikacja to strzał w dziesiątkę – uniwersalna i rozweselająca nawet największych ponuraków! Książka sprawi dużo radości dzieciom i rozbudzi nieodkryte pokłady ich kreatywności. Wszystkie propozycje zabaw są tylko przykładami. W czasie zabawy rodzic lub dzieci mogą je rozbudować lub wymyślić własne. Książka podbija serca zarówno tych małych jak i troszkę starszych dzieci.

Gorąco polecamy! Marta i Maja lat 4