Pakiet z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich

Dnia 23 kwietnia na całym świecie obchodzone jest święto książki, pisarzy, ilustratorów, wydawców, księgarzy. Jak co roku Nasza biblioteka stara się podkreślić ten szczególny dla nas dzień. Gdyby nie ograniczenia związane z pandemią pewnie gościlibyśmy najmłodszych czytelników na lekcji bibliotecznej lub zorganizowalibyśmy spotkanie z autorem. W tym roku będzie trochę inaczej bo „zdalnie”. Dla naszych młodych czytelników pakiet do pobrania.

Instrukcja jak złożyć książeczkę o korona wirusie dla najmłodszych. Dobra zabawa. Takie książeczki dzieci mogą wykonywać same i umieszczać w nich swoje opowieści.
Książkę składa Kalina, lat 5.

Gra zgadnij kto? Wersja bajkowa. Gra ma dwa warianty. Pierwszy wymaga wydrukowania i pocięcia na kartoniki jednej planszy. Rozkładamy obrazki. Jeden z graczy wybiera obrazek i zapamiętuje go. Jeśli mamy trzecią osobę, może być sędzią, któremu w tajemnicy pierwszy gracz pokazuje obrazek. Drugi gracz ma możliwość zadania 10 pytań. Jego zdaniem jest odgadnięcie obrazka wybranego przez przeciwnika. Na pytanie można odpowiedzieć tylko “tak” lub “nie”. Druga wersja: zawodnicy mają przed sobą taką samą planszę. Staramy się zgadnąć jaki obrazek wybrał przeciwnik wykreślając obrazki na swojej planszy. Później zamieniamy się rolami. Można grać online. Najłatwiej grać wyświetlając planszę na ekranie. Jeśli mamy taką opcję (np. w Clickmeeting) wczytujemy ją do plików w pdf, włączamy opcję rysowania po ekranie.

Kliknij w poniższy link a zagrasz w Memory dla najmłodszych. Należy odnaleźć pary postaci z bajek. Kolejna gra jest dla nieco starszych dzieci. Odsłaniamy obrazek podając prawidłowy wynik dodawania.