Hu Hu Ha Gdzie ta zima zła?

W ubiegłym tygodniu Bibliotekę w Jerzmanowej odwiedziły przedszkolaki z grupy „Tańczące Chmurki” z Przedszkola Gminnego w Jerzmanowej. Za oknem mamy zimę a więc dzieci dowiedziały się jakie zwierzęta zamieszkują lodowe krainy czyli Arktykę i Antarktydę. Wśród tych zwierząt były oczywiście pingwiny i właśnie o jednym z nich dzieci wysłuchały opowiadania. Książka pt.” Niedoskonały pingwin” uświadamia dzieciom, że nikt z nas nie jest doskonały, różnimy się od siebie, ale każda osoba w grupie jest bardzo ważna. Następnie dzieci wykonały marsz pingwina zachowując się tak jak prawdziwe pingwiny.

Przedszkolaki odpowiadały również na zagadki związane z zimą min: czy śnieg jest koloru różowego oraz czy zimą biegamy boso po trawie. Dzieciom bardzo podobało się tajemnicze pudełko ze znakiem zapytania. Ich zmysł dotyku działał bez problemu i bardzo szybko odgadywały wszystkie przedmioty związane z zimą.

Z uwagi na brak śniegu dzieci wyczarowały go w bibliotece wykorzystując stare gazety. Była oczywiście bitwa na kulki śnieżne a także rzut kulą śniegową do kosza. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały piękne prace plastyczne: bałwanki z rolek papierowych, które są teraz dekoracją naszej biblioteki.

Dziękujemy bardzo za wspólną zabawę!.