- Szczegóły
- Szczegóły
Serdecznie zapraszamy na zajęcia, które odbywają się w naszych bibliotekach.
NATCHNIONE BAJKĄ - to zajęcia dla dzieci od 4 do 7 lat. Są to kreatywne zajęcia z książką. Więcej o tych zajęciach w zakładce "Dyskusyjny Klub Książki".
CZYTANIE NA DYWANIE - to propozycja dla najmłodszych, czyli od 0 do 4 lat. Jest to głośne czytanie bajek. Zajęcia te odbywają się w Filii biblioteki w Jaczowie znajdującej się w Wiejskim Domu Kultury.
Dzięki temu,że dzieci wraz z rodzicami zasiądą na kolorowym dywanie, atmosfera będzie niemal domowa. Uczestnicy mogą poczuć się bardzo swobodnie, położyć się na dywanie, zamknąć oczy i dać się ponieść opowieści...albo po prostu pozwiedzać salę. W zajęciach CZYTANIE NA DYWANIE nie chodzi o to, żeby dzieci siedziały grzecznie i wpatrzone w panią słuchały opowieści. Chodzi o oswajanie ze słowem czytanym, nawet gdy będą miały potrzebę poruszania się po sali. Taka forma czytania bajek służy budowaniu więzi z dorosłymi, rozbudza wyobraźnię, pozytywnie wpływa na rozwój psychiczny dziecka (zwiększa się jego poczucie wartości), dziecko poznaje język, uczy się nowych słów, co pozytywnie wpływa na rozwój mowy i bogate słownictwo. Dziecko poprzez słuchanie buduje swoją wyobraźnię, ćwiczy pamięć, co usprawnia koncentrację dziecka i oczywiście zwiększa motywację do samodzielnego sięgania po książki w późniejszym czasie.
Czyta pani bibliotekarka, ale do udziału zapraszamy również rodziców, starsze rodzeństwo czy babcie i dziadków. To wspaniała okazja by wspólnie spędzić czas przy miłej lekturze.
- Szczegóły
- Szczegóły
Z inicjatywy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich co roku w maju obchodzony jest Tydzień Bibliotek – ogólnopolska akcja promująca biblioteki i czytelnictwo.
W 2024 r. obchodzimy XXI Tydzień Bibliotek, który przebiega pod hasłem: Biblioteka – miejsce na czasie. Każda biblioteka to przestrzeń, która jest dostępna dla wszystkich, niezależnie od wieku, umiejętności czy preferencji czytelniczych. To centralne miejsce doświadczeń kulturalnych. “Biblioteka – miejsce na czasie” nie ogranicza się do tradycyjnych książek – promuje różnorodność czytania, włączając w to min: audiobooki, e-booki, gry edukacyjne, podcasty, platformy edukacyjne online. Poniżej nasze propozycje na spędzenie tego czasu wspólnie z nami.
Tradycyjnie obchodom Tygodnia Bibliotek towarzyszyć będzie Kiermasz Książki Przeczytanej. Jeśli posiadacie książki, którym chcecie podarować „drugie życie” przynieście je do naszych bibliotek, a my przekażemy je dalej aby cieszyły kolejnych czytelników.
- Szczegóły
Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej ogłasza Konkurs Literacki na stworzenie legendy związanej z pałacem w Jerzmanowej, który stoi jako świadek minionych wieków, pełen tajemnic i nieodkrytych opowieści.To szansa na wyrażenie swojej kreatywności i odkrycie fascynującej historii naszego dziedzictwa!
Czekamy na Twoją interpretację pałacowej legendy, która przeniesie Nas w czasie, pozwoli poznać tajemnice jego murów i historię jego mieszkańców.
Kategorie wiekowe:
-Uczniowie klas I-III szkół podstawowych
-Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych
-Uczniowie szkół średnich
-Dorośli
Termin składania prac: 17 maja 2024 r.
Nie czekaj! Dołącz do naszej pasjonującej podróży w głąb historii i stwórz własną legendę, która zachwyci pokolenia!
Więcej informacji na stronie:
- Szczegóły
W magiczną podróż na niesamowitą, kolorową i tętniącą życiem Kubę zabrał nas dzisiaj Adam Kwaśny podczas spotkania autorskiego „Piękny mamy dzień w Hawanie”.
Spotkanie połączone z prezentacją zdjęć pozwoliło uczestnikom zobaczyć nie tylko najbardziej charakterystyczne i najczęściej odwiedzane przez turystów miejsca w Hawanie, ale także zakątki dostępne tylko nielicznym.
Nasz gość opowiedział również o trudnej historii Kuby, życiu codziennym, bogatej kulturze, religii oraz obrzędach.
Cudownie było przenieść się dzisiaj na Kubę
- Szczegóły
W trwającym Tygodniu Bibliotek odwiedził nas Paweł Gołuch autor książek dla dzieci .
„Smocze warsztaty” które odbyły się w bibliotece w Jerzmanowej oraz Jaczowie to ogniste spotkanie autorskie na którym autor zachęcał dzieci do czytania książek przy okazji w humorystyczny i przystępny sposób przekazując im odrobinę wiedzy o poezji dziecięcej.
Przedszkolaki oraz dzieci z Dyskusyjnego Klubu Książki wysłuchały wesołych wierszy, dodatkową atrakcją były śmieszne atrybuty a do tego śpiew i gra na gitarze.Dzieci chętnie brały udział w zaproponowanych zabawach a wesoła poezja wywołała na ich twarzach dużo uśmiechu.
Spotkanie dofinansowane zostało przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną we Wrocławiu w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci.
Więcej artykułów…
Strona 1 z 2