Literacki weekend w Stodole Kultury w Jerzmanowej!!!

Zapraszamy na wydarzenie dla miłośników literatury.

W wrześniowy weekend zagoszczą w Jerzmanowej znani pisarze, autorzy wielu bestselerów literatury popularnej, których książki cieszą się dużym zainteresowaniem wśród czytelników gminnych bibliotek.

Startujemy w piątek 9 września o godz.17:00 z mocnym akcentem kryminalnym. Nadia Szagdaj, Mieczysław Gorzka i Przemysław Semczuk porozmawiają z czytelnikami o literaturze, w której akcja rozgrywana jest na Dolnym Śląsku. Poznamy Wrocław Nadii Szagdaj autorki m.in. powieści retro kryminalnych z cyklu Kroniki Klary Schulz. W książkach Nadii Szagdaj przenosimy się w poprzednie stulecie, do Breslau. Są historyczne nazwy miast i ulic z odnośnikami do obecnie używanych nazw, są archiwalne fotografie obiektów, są opisy wyglądu nieistniejących już budynków. Z kolei fabuła serii „Wścikłe psy” autorstwa Mieczysława Gorzki ukazuje współczesny Wrocław z perspektywy komisarza Zakrzewskiego, który zdobył sympatię wielu czytelników. Przemysław Semczuk – dziennikarz, publicysta i autor reportaży ma w swoim dorobku oparte na faktach powieści kryminalne „Tak będzie prościej” i „To nie przypadek”, których akcja rozgrywa się głównie w Jeleniej Górze. W swego rodzaju panelu dyskusyjnym porozmawiamy o tym jak autorzy w swojej pracy wykorzystują literacki potencjał Dolnego Śląska. Rozmowę z gośćmi poprowadzi Agnieszka Błaszczyk – prowadząca magazyn Prolog.

W sobotę 10 września zapraszamy na dwa spotkania z autorkami docenianych przez czytelników serii. Będziemy mieli przyjemność gościć Agnieszkę Lingas – Łoniewską – „dilerkę emocji”, autorkę bestsellerowych powieści, stanowiących elektryzujący miks gatunkowy romansu, dramatu i sensacji. Swoim czytelnikom serwuje emocjonalny rollercoaster przenosząc ich do półświatka przestępczego. Kolejnym znamienitym gościem będzie Tanya Valko autorka m.in. bestselerowej arabskiej sagi. Wraz z autorką przeniesiemy się w świat orientu.

W niedzielne popołudnie 11 września zapraszamy na spotkanie z powieścią historyczną. Swoją obecnością zaszczyci nas Zofia Mąkosa autorka „Wendyjskiej winnicy” – rodzinnej sagi opowiadającej o losach zwyczajnych ludzi na tle trudnych wydarzeń z historii polsko-niemieckiej. Autorka pięknie oddaje realia tamtych czasów. III cześć sagi – „Winne miasto” to jednak przede wszystkim powieść o Zielonej Górze, skomplikowanych losach przesiedleńców i Niemców oraz o tym, co identyfikowało miasto kiedyś i teraz, czyli tradycjach winiarskich. Swoimi spostrzeżeniami na temat historii ziemi odzyskanych podzieli się także Marek Robert Górniak – publicysta, historyk Kościoła, badacz historii ziemi głogowskiej. Redaktor wspomnień pierwszych osadników z terenów gminy Jerzmanowa.

Zapraszamy również dzieci w wieku 5-10 lat na spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską. Autorka ponad 30 książek skierowanych do najmłodszych czytelników. Na sobotnim spotkaniu czytelnicy będą mieli okazję porozmawiać i pobawić się z Ciocią Jadzią bohaterką popularnej serii książkowej. Serdecznie zapraszamy na to interesujące spotkanie w sobotę 10 września o godzinie 11:00.

Literacki weekend to impreza dla fanów dobrej książki i każdy znajdzie coś dla siebie. Naszym celem był taki dobór autorów aby czytelnicy oprócz literatury sobie bliskiej mogli poznać inne tereny literackie. Dlatego porozmawiamy zarówno o kryminałach, romansach, oriencie jak i literaturze historycznej. Podczas naszego weekendu literackiego będzie można spotkać się z autorami ulubionych powieści, wymienić doświadczenia i opinie z innymi czytelnikami, zdobyć egzemplarz książki z autografem.

Zapraszamy serdecznie w gościnne progi „Stodoły kultury” w Jerzmanowej w dniach od 9.09.2022r. do 11.09.2022r.