Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie 2019

7 września 2019r. odbyła się ósma edycja Narodowego Czytania pod hasłem ” Nowele Polskie” Honorowy patronat nad tą akcja objęła para prezydencka, a wśród wybranych utworów znalazły się : Katarynka B. Prusa, Dobra Pani E. Orzeszkowej, Dym M. Konopnickiej, Mój ojciec wstępuje do strażaków B. Schulza, Orka. W. Reymonta, Rozdziobią nas kruki, wrony…S. Żeromskiego, Sachem H. Sienkiewicza oraz Sawa H. Rzewuskiego.

Tegoroczne Narodowe Czytanie połączone zostało z V Rajdem Rowerowym ” Jeździmy bo lubimy”. Fragmenty Katarynki Bolesława Prusa usłyszeć można było na scenie przy Orliku w Jerzmanowej. Biblioteka wsparta została przez młodzież z Dyskusyjnego Klubu Książki a stroje z tamtej epoki pomogły nam się „przenieść w czasie”. Ogromne brawa należą się dla uczestników rajdu, którzy pomimo niesprzyjającej pogody licznie przybyli i wysłuchali fragmentów noweli.

W ramach akcji Narodowe Czytanie został zorganizowany konkurs literacki w którym uczestnicy wykazali się bardzo dużą wiedzą w ekspresowym tempie rozwiązując test. Teatrzyk kamishibai na rowerze okazał się natomiast nie lada atrakcją dla dzieci, które nie tylko wysłuchały czytanej bajki ale również spróbowały jazdy na takim rowerze. Jednak najwięcej radości sprawiło dzieciom malowanie koszulek. Możliwość zaprojektowania swoich własnych rysunków i przeniesienia ich na materiał to było to co wywołało uśmiech na ich twarzach.


dav
dav
dav
dav
dav
dav
POMOC
Close