NOC BIBLIOTEK 2021!!!

NOC BIBLIOTEK 2021!!!

Noc Bibliotek już za nami!!!

Tegoroczne hasło Nocy Bibliotek to CZYTANIE WZMACNIA, a my wspólnie z Naszymi najmłodszymi czytelnikami wzmacnialiśmy się na kilka sposobów.

Spotkanie nasze podzielone było na pięć bloków tematycznych:

Część I – Trening ciała – Umysł na siłowni

Część II – Trening pamięci i koncentracji

Część III – Trening wyobraźni i kreatywności

Część IV – Zdrowie na talerzu

Część V – Czas na relaks

Był więc trening z książką, czyli pokazanie, że czytanie wzmacnia nasz mózg jak siłownia nasze mięśnie, był trening pamięci i koncentracji, czyli pokazanie, że czytania wzmacnia pamięć – aby zrozumieć czytany tekst musimy go zapamiętywać, był trening wyobraźni i kreatywności, czyli pokazanie, że czytanie wzmacnia naszą wyobraźnię – czytając książki sami musimy „kreować” sobie bohaterów w naszych głowach. Rozmawialiśmy również o tym, że czytanie wzmacnia nasz umysł, a my dodatkowo możemy wzmocnić go witaminami i zdrową dietą.

Na zakończenie spotkania przyszedł czas na relaks, czyli ” czytanie uszami”. Dzieci słuchały audiobooka jako alternatywa tradycyjnego czytania.

Nasza Noc Bibliotek to ćwiczenia z książką, fitness, kalambury, zdrowe przekąski i koktajle, wspólne rozwiązywanie bibliotecznej krzyżówki, gry planszowe, no i oczywiście ekologiczny pokaz mody!

POMOC
Close