Nowy rozdział w Jerzmanowej

Nowy rozdział w Jerzmanowej

Oficjalne otwarcie Biblioteki Publicznej na ul. Spółdzielczej 2A

Wraz z pierwszym dniem marca mieszkańcy gminy Jerzmanowa stali się świadkami historycznego wydarzenia. Biblioteka Publiczna w Jerzmanowej przeniosła się do nowej lokalizacji tj. na ulicę Spółdzielczą 2A, otwierając drzwi do nowego rozdziału w dostępie do wiedzy, kultury i literatury.

Nowa siedziba biblioteki to rezultat ciężkiej pracy i starań aby nieustannie rozrastający się księgozbiór oraz potencjał personalny wreszcie znalazł się w godnym miejscu, w którym także czytelnicy będą czuć przyjazną i kreatywną atmosferę. Podczas oficjalnego otwarcia zespól biblioteczny z radością witał przybyłych gości w nowej przestrzeni.

„Nowy etap w działalności instytucji – 1 marca to data pod którą biblioteka będzie funkcjonowała nie tylko pod nowym adresem ale również pozyska nowe znaczenie dla lokalnej społeczności. W tych przestronnych i komfortowych wnętrzach będzie się działo.”- zapewniała Barbara Reszczyńska – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Jerzmanowej, witając wszystkich przybyłych. Swoją obecnością uroczystość otwarcia uświetnili także oficjele: Lesław Golba – Wójt Gminy Jerzmanowa, Tadeusz Kozakowski – Przewodniczący Rady Gminy Jerzmanowa, Jan Woźniak przedstawiciel Komisji Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Rady Gminy Jerzmanowa, Izabela Owczarek – Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Głogowie oraz pani Mariola Tuz – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jerzmanowej. Zaproszono także gości honorowych panie: Lucynę Słowińską j i Teresę Sikorską – bibliotekarki, które przez wiele lat pracowały w instytucji kultury w gminie oraz pana Waldemara Fiedota – lokalnego przedsiębiorcę, który udostępnił swój lokal na potrzeby GCK. Nowe miejsce przyciągnęło także na otwarcie członków Klubu Seniora z Jerzmanowej. Nie zabrakło miłośników literatury i stałych bywalców biblioteki. Po części oficjalnej zgromadzeni goście mieli okazję wysłuchać gitarowego recitalu Zuzanny Nagi – niezwykle uzdolnianej i wielokrotnie nagradzanej lokalnej artystki. Zwiedzano również nowe pomieszczenia oraz oddawano się dyskusjom przy kawie, herbacie i przygotowanym przez KGW w Potoczku na tę okazję poczęstunku.

Nowa lokalizacja na ul. Spółdzielczej 2A w Jerzmanowej to nie tylko większa przestrzeń, ale również nowoczesne udogodnienia, dostosowane do rosnących potrzeb mieszkańców. Wygodne strefy do czytania, przestronna sala do spotkań, obszerne regały, dostęp do komputerów – wszystko to sprawia, że nowa biblioteka staje się miejscem, które chce się odwiedzać. Znajdziecie tu nie tylko historie w książkach, ale również nowe znajomości, warsztaty, wykłady i inne wydarzenia, które z pewnością połączą gminną społeczność.

POMOC
Close