Oto jest Sasek! Wystawa ilustracji!

Wybierzcie się w niezwykłą podróż w stylowe lata 60., by podziwiać zapierającą dech w piersiach architekturę najpiękniejszych miast świata i poznać zwyczaje ich mieszkańców. Waszym przewodnikiem będzie czeski mistrz ilustracji Miroslav Šašek, autor słynnych na całym świecie ilustrowanych książek z serii „Oto jest…”.

Paryż, Rzym, Nowy Jork, Wenecja, Londyn, Monachium… Tworzona od końca lat 50. seria albumów ukazuje najsłynniejsze miasta i rozpoznawalne zabytki. Wysmakowane i pełne humoru ilustracje Šaška zapraszają do świata sprzed lat pokazując nie tylko budynki, ale także zwyczaje, stroje i pojazdy i mnóstwo ciekawych szczegółów. W interesujący sposób prezentują słynne miasta, zachęcając do podróżowania i uważnego odkrywania nieznanych miejsc

Przewodniki z serii „Oto jest…” przyniosły swojemu twórcy międzynarodową sławę i wciąż zachwycają młodych czytelników na całym świecie. W Polsce nakładem Wydawnictwa Dwie Siostry ukazało się 6 z liczącej aż 18 tytułów serii. Na ich podstawie przygotowana została wystawa, która oczaruje zarówno dzieci, jak i dorosłych.
(opis: Wydawnictwo Dwie Siostry).

Wystawa przygotowana przez Wydawnictwo Dwie Siostry, powstała dzięki wsparciu Ambasady Republiki Czeskiej, Czeskiego Centrum i Biblioteki Kraków.

Wystawę można oglądać w Wiejskim Domu Kultury w Jaczowie w godzinach otwarcia biblioteki w Jaczowie.

Zapraszamy!