Piaskowy Wilk w bibliotece!

Piaskowy Wilk w bibliotece!

W dniu dzisiejszym w Bibliotece w Jerzmanowej rządził Piaskowy Wilk. Przekonała się o tym klasa 2a ze Szkoły Podstawowej w Jerzmanowej. Dla uczniów to ostatnia przedwakacyjna lektura, która treścią i klimatem idealnie wpasowuje się w letni czas.

Opisywany przez autorkę książki świat jest jakby na pograniczu dziecięcej wyobraźni i rzeczywistości. Książka napisana jest w sposób prosty, ale wyjaśniane są w niej skomplikowane sprawy. Dzieciom przybliża trochę świat dorosłych ludzi, a dorosłym przypomina jak to jest być dzieckiem. Podczas naszego spotkania również nie zabrakło odpowiedzi na nieproste pytania min. czy czujesz, że rośniesz, czy muszę wszystkich lubić i czy wszyscy muszą mnie lubić? Odbył się również test wiedzy o lekturze, z którym uczniowie nie mieli najmniejszego problemu.

Letnia ścieżka sensoryczna pomogła dzieciom wczuć się w klimat wakacji, oraz dostarczyła dzieciom bodźców pozwalających kształtować i rozwijać znajomość różnych struktur, wielkości, powierzchni.

Na zakończenie spotkania po odczytania rozdziału z książki pt ” Imię na kamieniu” dzieci samodzielnie dekorowały swoje kamienie, które stanowią teraz wspaniałą dekorację biblioteki.

Pozdrowienia od Piaskowego Wilka!!!

POMOC
Close