Spotkanie z Joanną Jax

Spotkanie z Joanną Jax

W miniony piątek (17 listopada) Jerzmanową odwiedziła niezwykła osoba. Mieliśmy okazję gościć Joannę Jax. Autorka spotkała się z czytelnikami w Stodole Kultury.Fani powieści Pani Joanny mieli okazję usłyszeć od samej autorki jak wygląda jej twórcza praca, jak tworzy postaci, skąd czerpie inspiracje. Duża cześć spotkania dotyczyła charytatywnej działalności Pani Joanny. W bardzo zajmujący sposób opowiedziała o swojej współpracy z „Fundacją dla Rodaka”. Jak się okazało wolontariat w życiu Pani Joanny bezpośrednio wpłynął na jej twórczość literacką. Pani Joanna jest kobietą wielu pasji i o niezwykłej osobowości. Zaskoczyła publiczność dużą dawką humoru, wrażliwością i dystansem do siebie. Autorka udowodniła, że ma nie tylko talent do snucia opowieści na papierze ale równie dobrze robi to podczas spotkań z czytelnikami.

Po spotkaniu była możliwość rozmowy z autorką, można także było zakupić książkę wraz z autografem. Nie zabrakło wspólnych zdjęć i wzruszeń. Serdecznie dziękujmy Joannie Jax za uwzględnienie nas na swojej trasie spotkań i zapraszamy ponownie.

Joanna Jax (właśc. Joanna Jakubczak) – olsztynianka, absolwentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Pasjonuje się literaturą biograficzną i grafiką, jest wolontariuszką Fundacji dla Rodaka, wspierającej Polaków na Wschodzie. Zadebiutowała w 2014 roku doskonale przyjętym Dziedzictwem von Becków. Od tego czasu wydała prawie czterdzieści bestsellerowych powieści, a czytelnicy pokochali je za doskonale odmalowane tło historyczne, wielowymiarowych bohaterów i dynamiczne fabuły. Mistrzyni sag rodzinnych, świetnie odnajduje się również w innych gatunkach, wplatając ich elementy do swoich powieści. Wielokrotnie nominowana w plebiscycie portalu LubimyCzytać na najlepszą książkę roku, laureatka Wawrzynu — Literackiej Nagrody Warmii i Mazur za rok 2016.

POMOC
Close