Tydzień bibliotek

Tydzień bibliotek

W dniach 8-15 maja 2023 roku po raz dwudziesty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje Tydzień Bibliotek – ogólnopolski program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.  

Jak co roku Nasza biblioteka bierze udział w tej ogólnopolskiej akcji organizując spotkania autorskie i imprezy czytelnicze. W tym roku mamy nadzieję na ładną pogodę, ponieważ książki pojadą do naszych czytelników na rowerze. W poniedziałek 8 maja – zapraszamy do Jaczowa, a 11 maja do Jerzmanowej . Książki z rowerowego koszyka trafią na zawsze do czytelników. Są to egzemplarze podarowane bibliotece prze osoby, które chcą aby ich książki trafiły do nowych czytelników. Zatem kto spotka na swojej drodze bibliotekarzy może liczyć na obdarowanie książką i gadżetem bibliotecznym. W ramach tygodnia bibliotek odbędzie się także spotkanie z Moniką Sawicką – autorką powieści obyczajowych i książek dla dzieci . 9 maja zaprosiliśmy naszych najmłodszych czytelników na warsztaty prowadzone przez autorkę – „Kajtusiowe opowieści” i „Zielono mi – wstęp do ekologi”.

Spotkania „Natchnione bajką” odbędą się o zwyczajowych godzinach.

Oczywiście zapraszamy także na akcję bookcrossing. Jeżeli czytelnicy chcą podarować swoim książkom drugie życie zapraszamy od 8 do 12 maja na wymianę książek. W tych dniach zachęcamy do pozostawienia przeczytanych książek w bibliotece, a na pewno znajdą nowych czytelników. Książki będą wystawianie przed biblioteką.

Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek 2023 odbywa się pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza Biblioteka”.

AJ-724×1024.jpg
POMOC
Close