Wystawa ilustracji Katarzyny Boguckiej do książki ” M.O.D.A.”

Wystawa ilustracji Katarzyny Boguckiej do książki ” M.O.D.A.”

W dniu wczorajszym w Stodole Kultury w Jerzmanowej podczas popołudniowych zajęć odbyły się warsztaty modowe w oparciu o książkę Katarzyny Świeżak ” M.O.D.A.” z ilustracjami Katarzyny Boguckiej. Warsztaty zainspirowane były wystawą ilustracji do tej właśnie książki.
Ilustracje te stanowią przemyślaną i spójną całość. Ich kompozycja, zgaszone kolory i odważnie zaprojektowane postaci przywodzą na myśl magazyny o modzie z lat 60. Dowcipne portrety gwiazd świata mody znakomicie oddają humor i niebanalność ilustrowanego tekstu, ujawniając zarazem talent artystki do karykatury. Stworzone przez nią ilustracje są stylowe i eleganckie, a przy tym ciekawe, pomysłowe i przystępne dla młodego czytelnika. Doskonale uzupełniają zawarty w książce „M.O.D.A” przekaz, zgodnie z którym modą można i należy się bawić.

Katarzyna Bogucka (ur. 1985) -graficzka, ilustratorka, malarka, wschodząca gwiazda polskiej ilustracji książkowej. Jej wyrazisty, nowoczesny styl zdobywa rosnące uznanie krytyków i cieszy się coraz większą popularnością wśród czytelników. Geometryczne sylwetki i kształty, niebanalna kolorystyka i pełna wdzięku lekkość formy to znaki rozpoznawcze jej ilustracji, których nie sposób pomylić z pracami żadnego innego artysty.

Od dnia 16 stycznia wystawę ilustracji będzie można oglądać w Wiejskim Domu Kultury w Jaczowie w godzinach otwarcia. Serdecznie zapraszamy!

POMOC
Close