Biblioteka – świat w jednym miejscu!

W dniu dzisiejszym grupa 6 latków z Przedszkola Gminnego Kraina Marzeń w Jerzmanowej odwiedziła naszą bibliotekę. W związku z trwającym Tygodniem Bibliotek i tegorocznym hasłem Biblioteka – świat w jednym miejscu przedszkolaki zapoznały się z kulturą francuską oraz zwiedziły Paryż z przesympatycznym lwem z teatrzyku kamischibai pt” Lew w Paryżu” wydawnictwa Tibum. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie w zabawie w odnajdywaniu śladów lwa, nie miały również najmniejszego problemu z topografią Paryża. Dużo radości sprawiły im również zabawy z wyobraźnią jak spacer na wieżę Eiffla, a jako mali konstruktorzy zbudowali własną wieżę, wykorzystując do tego celu kubeczki papierowe.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki zamieniły się we francuskich malarzy, wykonując prace plastyczną jak Claude Monet za pomocą małych kropek i plam, które z daleka zlewają się w jedna barwę.

Przedszkolaki przekonały się, że korzystając z biblioteki możemy podróżować nie ruszając się z miejsca. Możemy poznawać różne kraje czytając o nich w książkach, oglądając albumy i przewodniki, które są dostępne właśnie w bibliotece.

Dziękujemy grupie Smerfów za wizytę w bibliotece oraz przemiłą niespodziankę!!!