Spotkanie z ilustratorką – Katarzyną Kołodziej

Spotkanie z ilustratorką – Katarzyną Kołodziej

Z okazji Tygodnia Bibliotek, zagościła u nas wspaniała wrocławska ilustratorka – Katarzyna Kołodziej. Odbyły się trzy spotkania, w których wzięli udział uczniowie drugich klas ze Szkoły Podstawowej w Jerzmanowej i w Jaczowie.

Katarzyna Kołodziej jest ilustratorką ok 200 książek, w tym „Sposób na Elfa”, „Opowiem ci, mamo, co robią myszy”, „Wszystkie kolory świata”, „Matylda”, „Wielki wybuch” i wielu, wielu innych. Jej prace można obejrzeć na stronie www.krolewnakasia.pl. Pani Katarzyna w swoich pracach stara się odzwierciedlić dziecięce emocje.

Spotkania przebiegły w bardzo sympatycznej i twórczej atmosferze. Miłą niespodzianką był towarzyszący ilustratorce pies, który stał się inspiracją artystyczną dla dzieci. Pani Kasia opowiedziała dzieciom o swojej pracy, pokazała własnoręcznie namalowane ilustracje. Dzieci z zachwytem przeglądały rysunki. W kolejnej części spotkania, to dzieci wcieliły się w rolę ilustratorów i stworzyły wspólną obrazkową opowieść.

Był też czas na zadawanie pytań. Dzieci chciały dowiedzieć się, jak długo trzeba ćwiczyć, żeby tworzyć tak piękne ilustracje, co skłoniło Panią Kasię do wybrania takiego zawodu, ile książek zilustrowała, czy ma swoją ulubioną ilustrację…. pytań nie było końca ale niestety nadszedł czas pożegnania.

Mamy nadzieję, że spotkanie z panią Katarzyną Kołodziej, zainspiruje dzieci do tworzenia swoich własnych historii obrazkowych, a może któreś z dzieci w przyszłości także zostanie sławnym ilustratorem, czego serdecznie im życzymy.

POMOC
Close