Dzień Pluszowego Misia w bibliotece

25 listopada to dzień urodzin Pluszowego Misia. W tym wyjątkowym dla wszystkich Misiaków dniu odwiedziły nas przedszkolaki z Przedszkola Kraina Marzeń w Jerzmanowej.

Dzieci poznały dwie historie „narodzin” Pluszowego Misia, jedną wywodzącą się z Niemiec, drugą ze Stanów Zjednoczonych, obydwie z końca XIX wieku. Z zainteresowaniem słuchały opowieści oraz obejrzały film z fabryki misiów, przedstawiający produkcję maskotek. W kolejnej części spotkania przedszkolaki musiały poradzić sobie z „misiowymi” zadaniami, m.in. misiowymi puzzlami, misiową gimnastyką, ubraniem misia z zamkniętymi oczyma oraz misiowymi zabawami z chustą animacyjną. Na koniec dzieci mogły nakarmić naszego bibliotecznego misia, przygotowanego specjalnie na tą uroczystość i przy okazji przypomnieć sobie zasady zdrowego odżywiania.

Mamy nadzieję, że wszystkie dzieci mają swojego ulubionego pluszaka, który pewnie nie raz pomógł im przezwyciężyć lęki, pocieszyć smutki i urozmaicić zabawę…….

…… a my dorośli czy pamiętamy jeszcze swoje pluszaki z dzieciństwa? 🙂