MAGICZNA NOC BIBLIOTEK

MAGICZNA NOC BIBLIOTEK

5 Października miała miejsce Ogólnopolska akcja „Noc Bibliotek”. Co roku Noc Bibliotek organizowana jest pod wybranym przez organizatorów hasłem. W tym roku hasło to brzmiało: „Znajdźmy wspólny język”.

Nasza biblioteka jak co roku wzięła udział w tej akcji. Tym razem po raz pierwszy zorganizowaliśmy całonocne świętowanie. Wspólnego języka z młodzieżą szukaliśmy poprzez magię . Ponieważ hasłem przewodnim zorganizowanej przez nas nocy był „Harry Potter”. Cała impreza odbyła się w Wiejskim Domu Kultury w Jaczowie. Poprzez wystrój Sali i biblioteki dzieci mogły przenieść się w Świat młodego czarodzieja.

Wystartowaliśmy już o godzinie 17:00.Na początku po przywitaniu dzieci w szkole magii Hogwarcie, każdy uczestnik zasiadł pod tiarą przydziału aby dowiedzieć się do którego domu będzie przynależał. Do wyboru mieli: Gryffindor, Hufflepuff,Revenclaw,Slyterin i utworzona na potrzeby nocy drużyna nauczycieli. W tak podzielonych drużynach młodzież przez całą noc rywalizowała ze sobą  w rozmaitych konkurencjach, zbierając punkty. Na początek odbyło się kilka zabaw, jak i rywalizacji ruchowych, mi.in. toczenie piłeczki pingpongowej za pomocą wiklinowej miotły – slalomem czy szukanie oznaczonych kuleczek w koszyku pełnym kolorowych piłek, na czas. Między czasie aby na chwilę odetchnąć zrobiliśmy sobie przerwę na pizzę. Po posiłku, jak to w szkole magii bywa, nie mogło zabraknąć magicznych eksperymentów, podczas których dzieci w szklankach mogły zamknąć wulkan, czy zrobić sobie płynną lampę.

Następnie, podzieleni na drużyny uczestnicy mieli do wykonania kilka zadań rozlokowanych po całym budynku na bibliotece kończąc. Musieli odnaleźć koperty z zadaniami i wykonać bądź rozwiązać zadanie, aby przejść dalej i zebrać jak najwięcej punktów. Drużyny musiały m.in. rozszyfrować nazwy postaci z Harrego Pottera, odnaleźć książki J.K. Rowling na regałach biblioteki, odnaleźć fantastyczne zwierzęta czy zgadnąć jaka postać ze Świata Harrego czekała na nich w bibliotece. A nie czekał byle kto tylko sam Grendewald   – wielki czarnoksiężnik, który po wykonanych zadaniach przybliżył wszystkim ten magiczny Świat opowiadając o różdżkach i przedmiotach bohaterów sagi J.K. Rowling.

Na zakończenie każdy mógł wykonać sobie kukiełkę  – duszka. I tak zmęczeni po całonocnych hecach, zabawach, zagadkach opadnięci z sił, w pidżamkach zasiedliśmy przed filmem „Ptys i Bill” by odpłynąć w magiczny sen.

W zorganizowanym przez nas nocowaniu udział wzięło łącznie 27 dzieci w wieku 7 – 14 lat. Wszystkim za przybycie dziękujemy i mamy nadzieję,że ta noc na długo zostanie w waszej pamięci.

POMOC
Close