Przedszkolaki w Bibliotece

Przedszkolaki w Bibliotece

Wczoraj (17.10.) Bibliotekę w Jaczowie odwiedziły dzieci ze starszej grupy przedszkolnej z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Jaczowie.

To była pierwsza wizyta starszaków w naszej bibliotece, więc na początek dzieci dowiedziały się, jak zapisać się do naszej biblioteki i jaka niespodzianka w związku z tym na nich czeka.

Następnie posłuchały i obejrzały teatrzyk o Przygodach Fenka – Fenek został lekarzem i leczył swoich domowników, a swojej mamie przepisał nietypową receptę, czyli kawałek czekoladowego tortu. Dzieciom bardzo się ta recepta podobała. Z uwagą wysłuchały bajki do końca,z której dowiedziały się pod jaki numer alarmowy należy dzwonić w razie potrzeby. I,że jest to oczywiście numer 112.Świetnie również przedszkolakom poszła zabawa w zgadywanie, do czego służą poszczególne narzędzia lekarskie. Dzieci mogły się również nawzajem przebadać prawdziwym stetoskopem.

Na zakończenie zajęć, maluchy zostały podzielone na trzy grupy. Każda z grup musiała odrysować jedną osobę na brystolu, po czym dostały wycięte na kartkach narządy ludzie i musiały je przykleić w odpowiednim miejscu oraz pokolorować. Dzięki temu dowiedziały się, gdzie znajdują się poszczególne narządy człowieka.

Dziękujemy bardzo Paniom przedszkolankom i dzieciom za przybycie!

POMOC
Close