Noc Bibliotek 2022. „To się musi powieść”.

Tegoroczna Noc Bibliotek minęła pod znakiem detektywistyczno-dziennikarskim a Naszym gościem specjalnym był Krzysztof Koziołek – pisarz i dziennikarz, autor powieści kryminalnych i sensacyjno-przygodowych. Zgodnie z hasłem promującym Noc Bibliotek 2022 – „To się musi powieść”, oczywiście wszystkie zaplanowane atrakcje powiodły się!

W pierwszej części dzieci podzielone na dwie grupy, wzięły udział w detektywistycznej zabawie prowadzonej przez Krzysztofa Koziołka. Zadanie polegało na odnalezieniu ukrytych w bibliotece kopert z podpowiedziami, które prowadziły do kolejnych kryjówek i odgadnięcia zagadki. Dzieci bardzo zaangażowały się w poszukiwania.

Druga część zajęć miała charakter dziennikarski. Pan Koziołek zaprezentował dzieciom jak dobierać nagłówki i tworzyć artykuły aby zachęcały do czytania i zakupu gazety. Dziennikarz uruchomił burzę mózgów u naszych małych detektywów i powstały naprawdę ciekawe prace dziennikarskie.

Po zakończonej wizycie Pana Krzysztofa nadszedł czas na małą przekąskę. Każdy z uczestników sam przygotował swoją ulubioną pizzę a w czasie oczekiwania na wypiek, zajęliśmy się rozwiązywaniem kolejnych zagadek kryminalno-detektywistycznych i odszyfrowywaniem tytułu filmu, który był zaplanowany na zakończenie Nocy Bibliotek – „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”.