Spotkanie autorskie z Zofią Stanecką.

Spotkanie autorskie z Zofią Stanecką.

Dnia 5 października odbyło się spotkanie autorskie z Panią Zofią Stanecką, autorką wielu książek dla dzieci. Jedną z najbardziej uwielbianych jest seria książek z BASIĄ. Spotkanie dedykowane było dzieciom w wieku przedszkolnym i ich rodzicom.

Spotkanie odbyło się w przesympatycznej atmosferze, zarówno dzieci jak i dorośli bawili się wspaniale. Pani Stanecka opowiedziała dzieciom jak to jest być pisarzem, na czym polega pisanie i gdzie szukać pomysłów na napisanie książki. Dzieci dowiedziały się także na czym polega praca ilustratora i grafika oraz dlaczego jest tak ważna.

W kolejnej części dzieci wykonały pracę plastyczną, dzięki której zobaczyły jak pracuje wyobraźnia. Każde z dzieci mogło wypowiedzieć się na temat swojego dzieła, co zdecydowanie przyniosło wiele uśmiechu na twarzach dorosłych.

Na zakończenie dzieci mogły zadać kilka pytań autorce. Były to pytania , mi. in. o to skąd wziął się pomysł na „Basię”, ile książek już napisała oraz czy Basia naprawdę ma alergię. Po spotkaniu autorka rozdawała autografy na ulubionych książkach dzieci.

Spotkanie dofinansowane było przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci i młodzieży.

POMOC
Close