Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania !

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Data ta odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci.Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo, a przede wszystkim rozwija wyobraźnie i buduje więzi międzyludzkie, w tym między rodzicami, dziadkami a dziećmi, którym książki są czytane. Idea głośnego czytania znalazła uznanie wśród bibliotekarzy, aktorów, nauczycieli, lekarzy, terapeutów, rodziców a nawet polityków, którzy chętnie angażują się w ten projekt. Dlatego też bibliotekarki z Biblioteki w Jerzmanowej odwiedziły dziś przedszkolaków z Przedszkola Gminnego „Kraina Marzeń” w Jerzmanowej i głośno przeczytały bajki – historie z serii Humorki ” Dąsacze” i ” Leniwczaki” Agnieszki Zimnowodzkiej. Dzieciom bardzo podobały się zabawne historie tych dwóch wyjątkowych rodzin, a przygody które spotykały bohaterów tych bajek, wywołały bardzo duży uśmiech na twarzach wszystkich przedszkolaków.

Dziękujemy za dzisiejsze spotkanie i pamiętajmy, że Dzień Głośnego Czytania może być celebrowany codziennie.