Pierwsza wizyta maluchów w Bibliotece w Jaczowie!

Na koniec tygodnia, naszą Bibliotekę w Jaczowie odwiedziła grupa 3-latków z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Jaczowie. To była pierwsza wizyta maluszków w naszej bibliotece. Dzieci zapoznały się z naszą bibliotekę, dowiedziały się kto w niej pracuje i co można w bibliotece robić.

Przedszkolaczki zostały zapoznane z różnymi formami książek dla dzieci, od książek obrazkowych, po ruchome skończywszy na audiobookach – któreych fragment mogły posłuchać.

Pierwszym zadaniem, jakie maluchy miały do wykonania było odgadnięcie postaci z bajek, z czym bardzo dobrze sobie poradziły, znały praktycznie wszystkie postaci pokazane przez panie bibliotekarki. Po konkursie wysłuchały bajki jak również zobaczyły teatrzyk o Franklinie. Franklin wypożyczył książkę z biblioteki po czym ją zgubił. I musiał ją szybko znaleźć, aby oddać do biblioteki. Dzieci z uwagą wysłuchały bajki, z której dowiedziały się, że o książki z biblioteki trzeba dbać i po wypożyczeniu należy zwracać je do biblioteki. Przyjacielem Franklina był Miś – co było nawiązaniem do następnego zadania – ponieważ w Poniedziałek był Dzień Misia, o czym dzieci bardzo dobrze wiedziały. Na koniec zajęć maluszki miały za zadanie pokolorować misia tak, jak same wyobrażają sobie swojego wymarzonego pluszaka.

Dziękujemy bardzo za odwiedziny w naszej bibliotece i zapraszamy na kolejne zajęcia!