Zakończenie projektu ” O finansach….w bibliotece” w Jerzmanowej!

Zakończenie projektu ” O finansach….w bibliotece” w Jerzmanowej!

W okresie od września do listopada 2019 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Jerzmanowej przeszkoliła 20 osób powyżej 50 roku życia z terenu Gminy Jerzmanowa. Projekt ” O finansach….w bibliotece” realizowany był z Narodowym Bankiem Polskim w ramach edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu była Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. 

W dniu 22 listopada 2019r. miało miejsce ostatnie spotkanie w ramach projektu ” O finansach….w bibliotece”.  Grupa 11 osób z Potoczka i Gaików zakończyła cykl szkoleń z edukacji finansowej, uzyskując certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu. Spotkania obejmowały takie tematy jak: dziedziczenie, zarabianie na emeryturze, ubezpieczenia, płatności bezgotówkowe, oraz bankowość internetową. Tematem ostatniego spotkania były ubezpieczenia czyli: ” Przezorny zawsze ubezpieczony – jak dobrze sie ubezpieczyć?”. Kursanci poznali podstawowe pojęcia ubezpieczeniowe, dowiedzieli  się jak wybrać najlepsze ubezpieczenie dla siebie oraz jak ważne jest czytanie dokumentów ubezpieczeniowych, nawet tych napisanych drobnym druczkiem. Dowiedzieli sie również gdzie mogą szukać pomocy w przypadku naruszenia praw ubezpieczonych.

Spotaknie przebiegło w bardzo miłej atmosferze ze słodkim akcentem na zakończenie – pysznym tortem. 

Dziękujemy bardzo wszystkim uczestnikom kursu, ponieważ dzięki Państwu bibliotekarki zyskały wiedzę i doświadczenie w pracy z osobami dorosłymi.

dav
POMOC
Close