Siedmiu Wspaniałych

Siedmiu Wspaniałych

Dzisiaj naszą Bibliotekę w Jaczowie odwiedziła klasa I pod wychowawstwem p. Agnieszki Weiner Piotrowskiej ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie.

Uczniowie wzięli udział w zajęciach dotyczących dręczenia i prześladowania w szkole. Na rozpoczęcie zajęć każdy z uczniów wybrał przedmiot tj. kwiatek, pluszowy miś, kubek czy czerwona łapka reprezentujące uczucie radości, siły, smutku czy złości. Dzięki temu dzieci mogły określić swoje uczucia oraz to z jakim nastawieniem przybyły na zajęcia, co też dało ważną informację dla pań bibliotekarek.

Zajęcia rozpoczęły się od dyskusji na temat dręczenia i pojęcia danego słowa. Następnie pierwszaki wysłuchały historii pt. ,Siedmiu Wspaniałych, Roksany Jędrzejewskiej Wróbel, która opowiada o siedmiu koźlątkach z klasy I dręczonych przez złego Wilka z IV B. Po wysłuchaniu opowiadania dzieci odpowiedziały na szereg pytań dotyczących tej historii.

Następnie chętni uczniowie przedstawili krótkie scenki, gdzie każdy mógł wcielić się w rolę Wilka i Koźlątka, dzięki temu dzieci mogły zobaczyć jak czują się prześladowane osoby. Na koniec zajęć pierwszaki wykonały prace plastyczną opowiadająca zakończenie historii Koźlątek i Wilka.

Bardzo dziękujemy za przybycie i wzięci udział w naszych zajęciach oraz za piękne podziękowania i zapraszamy do naszej Biblioteki ponownie!

POMOC
Close