Maluchy w bibliotece

Maluchy w bibliotece

Dziś bibliotekę w Jaczowie odwiedziła grupa 3-latków ze Żłobka Gminnego w Jaczowie. Maluchy zawitały do naszej biblioteki po raz pierwszy.

Dzieci zapoznały się z pracą bibliotekarzy i zwiedziły wszystkie zakamarki biblioteczne. Każdy mógł obejrzeć wybraną przez siebie książkę z działu dla najmłodszych dzieci. W dziale tym, książki są bardzo różnorodne, bogato ilustrowane, z ruchomymi elementami, ze specjalnymi otworami oraz różnymi strukturami. Omówiliśmy z czego składa się książka i co znajduje się na okładce. Maluchy dowiedziały się jak ułożone są książki na regałach bibliotecznych i jaki jest ich podział.

Wszystkie dzieci z chęcią wysłuchały bajki przedstawionej w formie teatrzyku pt. „Franklin i książka z biblioteki”. Dzięki niej dowiedziały się, że o wypożyczone książki należ dbać, szanować je i zwracać do biblioteki po przeczytaniu.

Mamy nadzieję, że dzieci powrócą do nas wraz z rodzicami aby założyć swoją pierwszą biblioteczną kartę a także aby wstąpić do projektu czytelniczego „Mała Książka Wielki Człowiek” realizowanego w naszej bibliotece przez Instytutu Książki. Projekt przeznaczony jest dla dzieci w wieku 3-6 lat.

Bardzo dziękujemy za odwiedziny oraz piękne podziękowanie!

POMOC
Close