Spotkanie autorskie – Renata Piątkowska

Spotkanie autorskie – Renata Piątkowska

Wczoraj mieliśmy okazję gościć znakomitą pisarkę książek dla dzieci – Renatę Piątkowską oraz lektorkę Malwinę Kożurno . Dzięki autorce książki pt. „Wszystkie moje mamy” przenieśliśmy się do trudnych czasów II wojny i poznaliśmy sylwetkę Ireny Sendlerowej. W spotkaniu uczestniczyła klasa VI szkoły podstawowej wraz z bibliotekarką Barbarą Tuczyńską.

Irena Sendlerowa uratowała od zagłady dwa i pół tysiąca dzieci. Pamięci tej niezwykłej postaci poświęcone było wczorajsze spotkanie z młodzieżą. Renata Piątkowska powiadała o losach żydowskiego chłopca – Szymona, któremu Irena Sendlerowa pomogła wydostać się z warszawskiego getta. Historia Szymona opowiedziana w przystępny dla młodych ludzi sposób zrobiła na młodzieży ogromne wrażenie. Podsumowaniem spotkania było przesłanie jakie chciała przekazać przyszłym pokoleniem Irena Sendlerowa – „Szerzcie dobro. Bądźcie wrażliwi na los słabszych od was.”

Za współpracę i zorganizowanie spotkania bardzo dziękujemy Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Gala Anonima w Głogowie.

Renata Piątkowska – ukończyła socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jej książka Wieloryb otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, Na wszystko jest sposób II nagrodę w konkursie im. Astrid Lindgren, a Wszystkie moje mamy I nagrodę w konkursie Przecinek i Kropka. Trzy z jej książek zostały wpisane na Złotą Listę Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Za całokształt twórczości pisarka otrzymała Nagrodę im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz. Jest miłośniczką dobrego malarstwa i uwielbia jeździć konno.

 

POMOC
Close