Spotkanie autorskie z Bożeną Pajdosz

We wtorek (05.03.19) Biblioteka w Jerzmanowej z okazji Dnia Kobiet, zorganizowała niezwykłe i kobiece (nie wykluczając przy tym panów) spotkanie przy dobrej książce i wyśmienitym winie.
W świetlicy wiejski w Bądzowie mieliśmy okazję gościć Panią Bożnę Pajdosz. Pani Bożena napisała swoją drugą książkę pt. „Puch niemarny”. Był to główny powód Naszego spotkania. Pisarka spotkała się z czytelnikami już po raz drugi. Pierwszy raz odwiedziła naszą bibliotekę po wydaniu swojej debiutanckiej książki pt. „Pisane nocą”.
Pierwsza książka p. Bożeny jest zbiorem opowiadań o samotności, rozłące, bólu i tęsknocie za drugą osobą. Natomiast najnowsza pozycja, to… po prostu romans. Jak zapowiedziała sama autorka, jest to pierwsza część cyklu, który chciałaby napisać o różnych typach kobiet. Czytając „Puch niemarny” poznajmy historię Małgosi, właścicielki winnicy i zatwardziałej singielki.
Pani Bożena Pajdosz, jest niezwykle ciekawą postacią, tak jak niezwykle ciekawe było spotkanie z nią. Oprócz tego, że pisze książki, to – jak sama mówi – pracuje u swojego syna, w winnicy. I to nie byle jakiej, bo w Winnicy w Jakubowie. Jest to jedna z najlepszych winnic w Polsce. I wina też są jedne z lepszych, o czym uczestnicy spotkania mogli się przekonać, biorąc udział w przygotowanej degustacji. Przy okazji degustacji Nasz gość opowiedział o pracy plantatora winnicy, o tym jak powstaje wino i ile pracy i poświęcenia wymaga tak oryginalna pasja.
Między kosztowaniem pysznego wina Pani Bożena czytała fragmenty swojej książki, oraz opowiadała o swoich życiowych decyzjach i trudnych emocjach, które skłoniły ją do pisania. Pani Bożena Pajdosz, jest bardzo sympatyczną, otwartą osoba, która oczarowała wszystkich swoimi opowieściami.
Bardzo dziękujemy za spotkanie, jak również dziękujemy wszystkim przybyłym czytelnikom.