Spotkanie autorskie z Joanną Olech

Spotkanie autorskie z Joanną Olech

W dniu 13 listopada uczniowie klas IV i V ze Szkoły Podstawowej w Jerzmanowej spotkali się z niesamowitą pisarką. Joanna Olech – bo o niej mowa – to pisarka i ilustratorka, a także krytyk literacki. Autorka rewelacyjnej ” Dynastii Miziołków”, oraz wielu innych fantastycznych książek dla dzieci i młodzieży.

Joanna Olech opowiedziała dzieciom w jaki sposób została pisarką, jak tworzyła „Dynastię Miziołków” oraz pozostałych bohaterów swoich książek. Uświadomiła im również, że pisarzem może zostać każdy, bez względu na wiek i wykonywany zawód.

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali fragmentów książki, a także odpowiadali na zagadki zadawane przez autorkę. Podczas spotkania nie zabrakło konkursów i zabaw, w których dzieci mogły wykazać się swoją kreatywnością, wymyślając przedziwne historie o smoku. Na zakończenie spotkania Pani Joanna Olech rozdawała autografy z pieczątką z Miziołkiem lub smokiem Pomponem.

Dziękujemy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głogowie za umożliwienie zorganizowania spotkania a także Szkole Podstawowej w Jerzmanowej za współpracę.

POMOC
Close