„O finansach …w bibliotece”

Gminna Biblioteka Publiczna w Jerzmanowej po raz pierwszy przystąpiła do projektu „O finansach… w bibliotece”. Realizujemy projekt w dwóch grupach. Pierwsza grupa naszych kursantek (9 Pań) zakończyła cykl 5 spotkań w miniony piątek (25 października 2018). Z tej okazji zaprosiliśmy Panie do sali obrad Urzędu Gminy Jerzmanowa. Zapewniło to właściwą oprawę dla podziękowań jakie otrzymały uczestniczki za wytrwałość i aktywne uczestnictwo w spotkaniach. Tematem ostatnich zajęć było dziedziczenie czyli Moduł 8. Dziedziczenie. Wiedza, która zapewni spokój Tobie i Twoim bliskim. Podczas ostatniego spotkania, mimo trudnego emocjonalnie tematu, atmosfera była swobodna. Można było wyczuć, że grupa zdążyła się poznać, nabrać do siebie zaufania. Panie nabrały pewności siebie, przekonały się do formuły spotkań (prezentacja +tekst), chętnie zabierały głos i zaangażowały się w wszystkie ćwiczenia. Panie zgodnie stwierdziły, że tematyka spotkań była interesująca a perspektywa napisania testu wiedzy działa mobilizująco. W ramach podziękowania przygotowałyśmy dla Pań poczęstunek i niespodzianki zapakowane w studolarowe banknoty.

Serdecznie dziękujemy uczestniczkom kursu za poświęcony czas. Dzięki wyrozumiałości i zaangażowaniu Pań zespół bibliotekarzy nie tylko występował w roli edukatora ale miał okazję poszerzyć swoje kompetencje.