Spotkanie z psim behawiorystą!

Spotkanie z psim behawiorystą!

Dzisiaj w bibliotece w Jaczowie odbyło się spotkanie z behawiorystą psów. Behawiorysta to osoba, która zajmuje się tresurą psiaków, czyli tym, aby nasze domowe pupile nie wchodziły nam na głowy i reagowały na komendy. Naszym gościem był Pan Artur Krawiec, który jest specjalistą w tej dziedzinie. Przybył do nas ze swoimi pomocnikami, czyli swoja suczką Darrą, oraz pieskiem Ribo – podopiecznym Glogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom AMICUS. Piesek Ribo jest pieskiem do adopcji. Dlatego występuje  z p. Arturem, aby się pokazać i oswoić z ludźmi.

Podczas spotkania p. Artur opowiedział dzieciom o tym, jak mają się zachowywać, gdy spotkają się z obcym pieskiem, czy mogą go od razu pogłaskać, czy jednak poczekać na zgodę właściciela. Jakie sygnały wysyła nam pies swoją mową ciała. Nauczyły się jak zachować ostrożność i w razie ataku, jak zabezpieczyć głowę przed pogryzieniem. Dowiedziały się, jak różne są pieski, jakie są rasy. O tym czy chodzą do szkoły i jakiej. Czy pracują, i jak pracują. Dzieci dowiedziały się jakie zawody wykonują różne rasy psów.

Dzieci były bardzo zainteresowane, z uwagą słuchały, zadawały pytania, jak również ochoczo odpowiadały na pytania p. Artura. W podziękowaniu za spotkanie uczniowie przynieśli dary dla podopiecznych AMICUSa.

Dziękujemy bardzo p. Arturowi, za przeprowadzenie tak ciekawych zajęć i wprowadzenie nas w świat naszych czworonożnych przyjaciół. Dziękujemy również uczniom i nauczycielom klas pierwszych oraz trzeciej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie.

 

POMOC
Close