Zwiastuny wiosny w bibliotece w Jerzmanowej!

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny już za nami a więc wspólnie z przedszkolakami z Gminnego Przedszkola ,,Kraina Marzeń” w Jerzmanowej postanowiliśmy poszukać jej zwiastunów właśnie w bibliotece.
Na spotkaniu w dniu 26 marca dzieci oglądając prezentacje zapoznały się z pierwszymi oznakami wiosny – powracającymi do nas ptakami, budzącymi się z zimowego snu zwierzątkami, a także pierwszymi wiosennymi kwiatami. Miały okazje również dotknąć i obejrzeć bazie – kolejny wiosenny zwiastun – sprawdzając czy są tak miłe i przytulne jak ,,prawdziwe kotki”.
Wiele radości sprawiło dzieciom odgadywanie wiosennych odgłosów przyrody i powtarzanie ich. Biblioteka przeistoczyła się wówczas w łąkę na której słychać było klekot bocianów, rechot żab, ćwierkanie ptaków, a nawet wiosenną burzę z piorunami.
Przedszkolaki z uwagą wysłuchały opowiadania ,,Wielkie poszukiwania Wiosny”, a następnie udały się na wiosenny spacer po bibliotece w poszukiwaniu śladów i oznak wiosny. Bez problemu odpowiadały również na wiosenne zagadki przyrodnicze oraz ułożyły kwiatowe puzzle.
Na zakończenie spotkania dzieci wykonały pracę plastyczną – bociana z papierowych talerzyków. W zajęciach uczestniczyły dzieci z grupy: „Słoneczka” i „Misie lubisie”. Dziękujemy za udział w zajęciach i wspólną zabawę.