Spotkanie ze sportowcem!

Spotkanie ze sportowcem!

Tegoroczne hasło  XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom przebiegało pod hasłem „Sportowcy czytają dzieciom”- Wychowanie przez sport i czytanie. Biblioteka Publiczna w Jerzmanowej tradycyjnie wzięła udział w tym wydarzeniu. Z tej okazji nasze biblioteki zorganizowały spotkanie ze znanym głogowskim lekkoatletą Adrianem Olszewskim – aktualnym Halowym Mistrzem Świata w trójskoku oraz Wicemistrzem w skoku w dal.

Pan Adrian wprowadził dzieci w Świat lekkoatletyki. Wyjaśnił jakie dyscypliny sportowe należą do królowej sportu. Pokazał dzieciom jak wygląda prawdziwy stadion lekkoatletyczny i gdzie odbywają się poszczególne konkurencje. Mali słuchacze poznali słynnych sportowych rekordzistów m.in. w skoku w dal, trójskoku czy biegu na 100 metrów. Pan Adrian uprawia wymienione dyscypliny, dlatego dokładnie wytłumaczył dzieciom na czym one polegają. Oprócz rozmów o sporcie dzieci miały również krótką pogadankę o tym, jak i co jedzą sportowcy i że bardzo ważne jest aby odżywiać się zdrowo. Zobaczyły jak wyglądają buty sportowe dla różnych dyscyplin oraz mogły dotknąć i przymierzyć  medale, które Pan Adrian Olszewski zdobył na wielu Mistrzostwach Świata, Europy i Polski.

Uczniowie z chęcią odpowiadały na pytania zadawane przez sportowca, jak również same miały wiele ciekawych pytań.

Po prezentacji i opowieściach Pana Adriana, dzieci poszły na boisko, gdzie mogły same sprawdzić się w biegach, skoku w dal i trójskoku. Wszyscy chętnie brali udział w tych sportowych zmaganiach, również panie nauczycielki i bibliotekarki mogły spróbować skoku w dal (niestety nie mamy tego nagranego).

W zajęciach sportowych udział wzięły pierwsze klasy ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie oraz dzieci ze starszej grupy z  Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Jaczowie. Jak również przedszkolaki z grupy „Słoneczka” z Przedszkola Gminnego „Kraina Marzeń” w Jerzmanowej.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i dzieciom za udział oraz Panu Adrianowi za odwiedzenie nas i przeprowadzenie ciekawych zajęć.

POMOC
Close