SUPERBOHATEROWIE

SUPERBOHATEROWIE

W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Superbohatera, który odbędzie się 28 kwietnia, Filia Biblioteki w Jaczowie przygotowała zajęcia o tych komiksowych postaciach. W zajęciach wzięła udział klasa pierwsza ze Szkoły Podstawowej w Jaczowie pod wychowawstwem p. Anny Kardasz.

Panie bibliotekarki na początek wprowadziły dzieci w Świat komiksu. Uczniowie dowiedzieli się czym jest komiks, kiedy powstał najstarszy komiks w Polsce, jakie są rodzaje komiksu oraz dowiedzieli się, że superbohaterowie, których znają z filmów powstali właśnie w tych obrazkowych książkach. Dzieci wraz z paniami porozmawiali o superbohaterach, ich mocach, przeciwnikach, atrybutach i przygodach – okazało się, że pierwszoklasiści o komiksowych postaciach wiedzą bardzo dużo.

Następnie, uczniowie stworzyli swoje własne komiksy, o których opowiadali. Historie te zostały wyświetlone ze specjalnej lampy na białym prześcieradle, tak aby wszyscy mogli je zobaczyć.

Na koniec odbyła się mała sesja fotograficzna. Dzieci mogły przebrać się za superbohatera w przygotowane wcześniej stroje Batmana i Supermana.

Dziękujemy bardzo Pani wychowawczyni i dzieciom za przybycie na zajęcia.

POMOC
Close