Patron Roku 2022 – Ignacy Łukasiewicz cz.I

W dniu wczorajszym Biblioteka w Jerzmanowej rozpoczęła cykl spotkań o Ignacym Łukasiewiczu – Patronie Roku 2022.

Odwiedziła nas grupa 4 i 5 latków z Przedszkola Gminnego Kraina Marzeń w Jerzmanowej.

Dzieci poznały historię Wielkiego Polaka- twórcy lampy naftowej. Ale nasza uwaga skupiona była również na innej lampie – tym razem baśniowej.

„Cudowna Lampa Aladyna” to tytuł kukiełkowego teatrzyku cieni, który został zaprezentowany najmłodszym. Baśniowa atmosfera, egzotyczna muzyka oraz dekoracje zachwyciły przedszkolaków. Kolejnym punktem naszego spotkania była zabawa światłem i cieniem.Dzieci rozpoznawały min.przedmioty z życia codziennego po ich konturach oraz rozpoznawały swoich kolegów z grupy, zgadując kto kryje się za zasłoną. Nie zabrakło również dziecięcych rysunków, które w świetle lampy UV zyskały zupełnie inny wymiar.Zabawą kończąca nasze spotkanie były piaskowe świecące pudełka, na których powstawały cudowne wzory.