XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem “Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”

XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem “Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”

W ramach XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem “Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach” polecamy książki w których bohaterami są właśnie zwierzęta.  Z bogatego księgozbioru naszej biblioteki na zdjęciach prezentujemy tylko część takich książek, zapraszając do wypożyczania i czytania.

Zachęcamy do regularnego czytania dzieciom oraz promowania wartościowej literatury, której tematem przewodnim są zwierzęta. W taki sposób możemy uwrażliwiać najmłodszych na los i potrzeby zwierząt oraz budować świadomość proekologiczną. Książki pokazują jakie zwyczaje mają zwierzęta, jak nas postrzegają, co jest dla nich dobre, a co niekoniecznie. I przede wszystkim: że zwierzęta również mają prawa, tak jak ludzie. Należy ich przestrzegać żyjąc obok zwierząt i razem z nimi. W książkach tych ukazanych jest również mnóstwo ciekawych zwierzęcych historii min: jak się z nimi obchodzić, by nie zrobić im krzywdy, i jak sprawić, by były szczęśliwe.

To pięknie wydane, artystycznie zilustrowane oraz ciekawie napisane pozycje dzięki czemu łatwo zapadają w pamięć oraz uwrażliwiają młodego czytelnika na niesamowitość świata przyrody. Każda z tych książek pobudza fascynację i zachęca dziecko do dalszego poznawania świata zwierząt.

Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców do skorzystania z naszych zbiorów i delektowania się wspólną lekturą.

POMOC
Close