Zrozumieć kota – spotkanie z Karoliną Telwikas

O tym, że koty i dobre książki mają ze sobą wiele wspólnego nie trzeba nikogo przekonywać. Twierdzi się nawet, że najlepszym przyjacielem pisarza jest …właśnie kot. Ten tajemniczy i puszysty zwierzak o skomplikowanym charakterze często występuje jako bohater literacki. Dlatego tym bardziej ważne jest aby w bibliotece celebrować święto wszystkich kotów obchodzone 17 lutego.

Z tej okazji mieliśmy ogromną przyjemność gościć Panią Karolinę Telwikas – kocią behawiorystkę i autorkę książki “Czy można zrozumieć kota”? W spotkani z Panią Karoliną uczestniczyli uczniowie z klas II szkoły podstawowej w Jerzmanowej. Podczas spotkania dzieci zadawały mnóstwo pytań i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat “dziwnych” kocich zwyczajów. Pani Karolina przybliżyła dzieciom historię kota domowego. Pokazała jak rozpoznać kocią “mowę” i wyjaśniła jak interpretować zachowanie i postawę kota. Dzięki temu dzieci nauczyły się odróżniać zadowolenie zwierzaka od jego negatywnej reakcji . Rozmowa z ekspertem poza przekazaniem wiedzy, uwrażliwiła dzieci na los innych istot, wpłynęła pozytywnie na ich podejście do zwierząt.
Spotkanie odbyło się przy współpracy z biblioteką szkoły podstawowej w Jerzmanowej. Książke Pani Karoliny Telwikas można wypożyczyć w obu bibliotekach a przy okazji wiele innych ciekawych lektur z kotem w roli głównej.