Książka na receptę

Książka na receptę

Pomimo fatalnej aury za oknem w dniu 15 maja udało się zorganizować lekcję biblioteczną dla grupy „Krasnali” z przedszkola w Jerzmanowej. Z powodu deszczu nasi najmłodsi czytelnicy nie mogli przyjść do biblioteki. Bibliotekarki – w tym wypadku lekarki, powędrowały na wizytę domową do przedszkola. Dzieci uczestniczyły w zajęciach, których celem było oswojenie z zawodem lekarza. Poznały różne specjalizacje lekarskie a także przedmioty którymi lekarze i pielęgniarki posługują się na co dzień. Oswoiły się z widokiem strzykawki i przekonały się, że badania tylko tak strasznie wyglądają. Z zaciekawieniem obejrzały zdjęcie rentgenowskie i przymierzały maseczki lekarskie. Bardzo dużo radości sprawiła dzieciom zabawa stetoskopem i słuchanie bicia własnego serduszka oraz tętna. Dzieci wykonały również pracę plastyczną – odrysowywały swoje ciało i namalowały na nim wszystkie narządy.

Podczas zajęć odbył się również teatrzyk pt” Przygody Fenka – Numer alarmowy”. Sprytny lisek Fenek pokazał dzieciom, że receptą na chorobę może być nie tylko lekarstwo ale np. duży kawałek pysznego tortu. Dzieci dowiedziały się z niego również że istnieje magiczny numer 112 pod który można zadzwonić, gdy potrzebujemy pomocy.

Celem spotkania było uświadomienie dzieciom, że również książka może być receptą na różne choroby i dolegliwości. Poznały one np. książkę z dziurą która w fantastyczny sposób działa na naszą wyobraźnię a także inne książki z literatury dziecięcej które przenoszą nas w inny świat. Przekonały się że książka może być również w formie audiobooka oraz ebooka.

Spotkanie z dziećmi odbyło się na zakończenie świętowania XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Dziękujemy paniom przedszkolankom za możliwość zorganizowania takich zajęć w przedszkolu w Jerzmanowej.


POMOC
Close